Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Zakład produkcji żelazoniklu w Korei


Zakład produkcji żelazoniklu w Korei

Środa, 08 grudnia 2010


Korea Resources Corp wraz z trzema innymi firmami będzie budować zakład produkcji żelazoniklu w Korei Południowej za kwotę 120 mld won* (106 mln $). Lokalizacja fabryki to Dinghae na wschód od Seulu. Roczna pojemność ma wynosić 75 00 ton żelazostopów począwszy od 2012 roku. Korea Resources będzie posiadać 25% udziałów w projekcie, Enertec Co. and Union Corp - łącznie 51%, a resztę - nieustalona singapurska firma.

Korea Południowa musi importować większość energii oraz surowców mineralnych - kraj rocznie potrzebuje około 300 000 ton żelazoniklu, z czego połowa tej wielkości pochodzi na ten moment z przywozu. W związku z tym zależy jej na zwiększeniu wydatków na projekty, które zapewniałyby większą niezależność. "Własne" surowce mineralne pozwolą na konkurencyjność rodzimych firm i będą miały wpływ na bezpieczeństwo narodowe. Według Kim Jong Shina z Korea Resources zabezpieczenie zasobów mineralnych, w szczególności w rzadkie metale, jest niezmiernie pilnym i ważnym zadaniem.

* 100 won = 0,2648 PLN


Źródło: www.bloomberg.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.