Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Xstrata podwaja produkcję


Xstrata podwaja produkcję

Środa, 08 grudnia 2010


Xstrata postawiła sobie za cel podwojenie produkcji do 2016 roku. W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 88 577 ton niklu. Budowa zakładu w Falcando jest obecnie w połowie drogi i w następnym roku planowane jest rozpoczęcie prac z roczną wydajnością 14 000 ton niklu i żelazoniklu. Projekt w Koniambo w Nowej Kaledonii ukończony jest w 65%. Produkcja z pojemnością 60 000 ton ma rozpocząć się do 2012 roku .Xstrata ma kolejne trzy projekty, które są w fazie studium wykonalności. W 2014 ma otworzyć zakład w Kabanga w Tanzanii z wydajnością 40 000 - 45 000 ton. Fabryka w w Fraser Morgan w 2012 roku ma rozpocząć prace z pojemnością 6 000 ton. Do 2016 roku planowane jest przywrócenie pełnych mocy produkcyjnych w Falcando.


Źródło: www.foxbusiness.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.