Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Tajwan "zalany" tanią nierdzewką


Tajwan "zalany" tanią nierdzewką

Środa, 15 grudnia 2010


W ciągu kilku ostatnich miesięcy Tajwan został "zalany" tanimi zwojami stali nierdzewnej pochodzącymi głównie z Chin, ale także z Korei i Japonii. Przede wszystkim dotyczy to stali austenitycznych i ferrytycznych serii 304 i 430. Importowany materiał był tańszy od krajowego o jakieś 200-400 $/t. To zmusiło ostatecznie największego tajwańskiego producenta, Yieh United Steel Corp, do obniżenia cen. Także Tang Eng Iron Works zmniejszyło cenę eksportową i krajową swojego materiału odpowiednio o około 130 i 132 $/t. Jeżeli ruchy te nie spowodują spowolnienia przywozu, producenci są gotowi złożyć antydumpingowy pozew przeciwko importerom.


Źródło: www.icdachromium.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.