Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Przestój w w BHP Billiton


Przestój w BHP Billiton

Poniedziałek, 20 grudnia 2010


W ubiegły piątek kierownictwo BHP Billiton przyznało się do awarii w zakładzie produkcji niklu Kwinana we wschodniej Australii, gdzie ze względu na niedobór azotu musiała zostać przerwana praca. Rzecznik firmy powiedział, że obecnie trwa ocena sytuacji i o jej wynikach będzie na bieżąco informować klientów firmy.

W ubiegłym roku Kwinana wytworzyła ponad 66 000 ton niklu, cco stanowi około 5% światowej produkcji. Kłopoty w zakładzie pojawiły się już w marcu tego roku, kiedy to produkcji została przerwana ze względu na niedobór wodoru.


Źródło: uk.reuters.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.