Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Rusal chce wycofać się z Norilsk Nickel?


Rusal chce wycofać się z Norilsk Nickel?

Poniedziałek, 27 grudnia 2010


Rosyjski UC Rusal zatrudnił Bank of America Merrill Lynch w celu wyceny swoich udziałów w Norilsk Nickel. Dla analityków jest to znak, że firma chce sprzedać swoje 25% akcji u największego światowego producenta niklu, szczególnie że jest ogromnie zadłużona - na koniec września bieżącego roku zmniejszyła swój dług z 13,63 mld $ z końca ubiegłego roku do 11,75 mld $. Podobno jeszcze w grudniu Norilsk Nickel zaoferował chęć odkupienia udziałów Rusala za kwotę 12 mld $. Przyjmuje się to jednak za rozgrywkę strategiczną jako kontynuację długotrwałego sporu pomiędzy dwoma głównymi akcjonariuszamy - Vladimirem Potaninen i Olegiem Deripaskiem. Interros należący do Potanina i Rusal należący do Deripaski na ten moment posiadają po 25% akcji w Norilsk. Obie firmy mają zupełnie odmienne poglądy dotyczące rozwoju oraz polityki finansowej firmy, a Rusal w październiku tego roku bezskutecznie próbował odwołać kierownictwo firmy na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Michaił Prokhorov, przedsiębiorca mający 17% udziałów w Rusalu wierzy, że firmie uda się odsprzedać swoje akcje w Norilsk za kwotę 12-15 mld $.


Źródło: www.estainlesssteel.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.