Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Europejski Trybunał Sprawieliwości podtrzymał kary


Europejski Trybunał Sprawieliwości podtrzymał kary

Poniedziałek, 09 maja 2011


W 2006 roku Komisja Europejska podjęła decyzję o nałożeniu kar na ArcelorMittal Luxembourg i ThyssenKrupp Nirosta za udział w działaniach antykonkurencyjnych we wczesnych latach 90-tych i wspólnym uzgadnianiu cen. Pod koniec marca br. Europejski Trybunał Sprawiedliwości podtrzymał tą decyzję i tym samym obie firmy muszą zapłacić grzywny - ArcelorMittal w wielkości 10 mln euro, zaś ThyssenKrrupp - 3,17 mln.

Zdaniem obrońców Trybunał powinien znieść karę, ponieważ organy regulacyjne zbyt długo zwlekały na podjęcie decyzji czy przepisy ustanowione przez nieistniejącą już Europejską Wspólnotę Węgla i Stali są obowiązujące i w związku z czym firmy same stwierdziły, że staciły one ważność. Trybunał jednak orzekł, że przepisy te są nadal ważne, a Komisja Europejska posiada kometencje, by dbać o odpowiednie stosowanie prawa.


Źródło: www.steelguru.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.