Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

ThyssenKrupp sprzeda część firmy?


ThyssenKrupp sprzeda część firmy?

Poniedziałek, 09 maja 2011


Niemiecki ThyssenKrupp cały czas próbując obniżyć koszty i zmniejszyć swojej zadłużenie wpadł na pomysł sprzedaży lub oddzielenia części firmy zajmującej się stalą nierdzewną. W przeszłości ThyssenKrupp już rozglądał się za różnymi propozycjami związanymi z połączeniem części firmy z innymi spółkami, teoretycznie za dobrego partnera było uważane Outokumpu. Trudno stwierdzić jednak, czy takie połączenie na rynku generującym mały zysk okazałoby się sukcesem. Szczególnie, że ThyssenKrupp jest największą firmą z branży stali nierdzewnej w Niemczech i posiada silne centra dystrybucji w wielu krajach na całym świecie. Zdaniem specjalistów jednak spółka chce się także skupić na działalnośći inżnierskiej, dlatego będzie brać pod uwagę każdą ewentualność.

Warto wspomnieć, że niedawno ArcelorMittal zdecydował się na wyodrębnienie działalności związanej ze stalą nierdzewną i utworzył nową firmę Aperam. Wszystko wskazuje na to, że posunięcie to okazało się korzystne dla firmy.


Źródło: www.steelguru.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.