Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Europa nastawia się na eksport


Europa nastawia się na eksport

Środa, 11 maja 2011


Huty stali nierdzewnej z Europy zaczęły rozglądać się za zewnętrznymi rynkami zbytu. Zapotrzebowanie na nierdzewkę na terenie Europy wynosi rocznie 5-6 Mt, podczas gdy wielkość produkcji około 8-9 Mt. Zwiększona produkcja spowodowana jest jest faktem iż jeszcze do niedawna duża część materiałów wywożona była na rynki Azji oraz Ameryki Północnej. Jednak w ciągu ostatnich pięciu lat europejscy producenci zmienili strategię rozwoju i wiele firm otworzyło swoje oddziały na terenie dotąd rynków eksportowych. Przykładowo ThyssenKrupp zbudował zakład w Alabamie w USA, Acerinox posiada aktywa w Ameryce Północnej, Columbus Stainless w Afryce Południowej, Bahru Stainless w Malezji, a Aperam posiada 70% w fabryce w Brazylii. Tym samym rynki te stały się samowystarczalne.


Źródło: www.icdachromium.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.