Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

ISSF uhonorowało Outokumpu


ISSF uhonorowało Outokumpu

Wtorek, 07 czerwca 2011

22 maja br. International Stainless Steel Forum wręczyło Outokumpu pierwszą nagrodę ISSF Sustainability Award za szczególne osiągnięcia w zagospodarowaniu odpadami. Jak powiedział przewodniczący ISSF David Martin, minimalizacja odpadów na składowiskach leży w interesie wszystkich, a zakład w Sheffield jest doskonałym przykładem, że ich liczbę można zredukować. Outokumpu bowiem postanowił ponownie wykorzystywać żużel i odpady materiałów ogniotrwałych. Od 2007 roku ponad 80% zużytego żużla i od 2010 roku połowa odpadów materiałów ogniotrwałych zosatło zużytych (żuzel do produkcji asfaltu, materiały ogniotrwałe jako jako substytut wapienia w procesie produkcji stali nierdzewnej). Doprowadziło to do znacznego zmniejszenia ilości odpadów.

Prezes Outokumpu Mika Seitovirta wyraził zadowolenie i zaszczyt z uznania wysiłków jego firmy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i stwierdził, że da to im jeszcze większą motywację do osiągnięcia celu długoterminowego - możliwie największego zminimalizowania odpadów.


Źródło: www.stainless-steel-ind.com


Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.