Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Nowa stal ThyssenKruppa


Nowa stal ThyssenKruppa

Czwartek, 04 sierpnia 2011

Instytut badawczy ThyssenKruppa VDM wypuścił na rynek próbną partię nowego materiału Nicrofer 3426 hMo. Jest to super austeniczna stal o wysokiej zawartości niklu i zwiększonej ilości chromu i molibenu. Wysoka zawartość chromu (26-28%)zapobiega utlenianiu się stali, a niska zawartość węgla poprawia odporność na korozję. Stal ma doskonałe możliwości przetwarzania przy niższych temperaturach. Dzięki podwyższonej wytrzymałości na korozję sprawdzi się w środowiskach wysoko korozyjnych tak jak woda morska, kwasy, zasady czy roztwory soli, stanie się ważnym elemeten wyposażenia dla przemysłu chemicznego, w szczególności przy produkcji i przetwórstwie siarki i kwasu fosforowego.

ThyssenKrupp VDM to firma posiadająca 80 lat tradycji. Produkuje wysokiej jakości blachy, pręty, wlewki, taśmy czy druty ze stali z zawartością niklu, cyrkonu, tytanu oraz specjalnej stali nierdzewnej. Większość zakładów jest zlokalizowanych na terenie Niemiec (Werdohl, Altena, Unna, Siegen, Essen), ale posiada też dwie fabryki w USA oraz światową sieć sprzedaży. Głównymi klientami firmy jest przemysł inżynieryjny, energetyczny, elektryczny, elektroniczny, motoryzacyjny i lotniczy.


Źródło: www.steelguru.com


Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.