Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Większe koszty Xstraty


Większe koszty Xstraty

Czwartek, 04 sierpnia 2011

Koszt budowy zakładu niklu w Nowej Kaledonii przez szwajcarską firmę Xstratę i lokalne firmy SMSP zwiększył się o 1 mld $. Tym samym szacowany nakład na inwestycję urósł z zakładanych 3,85 mld $ do 5 mld $. Trzeba jednak zauważyć, że plany budowy powstały w 2007 roku i to wówczas przeprowadzono jej wycenę. Nie zmienił się za to termin rozpoczęcia prac w zakładzie - ma on być uruchomiony w przyszłym roku, a od 2014 roku ma produkować 60 000 ton surowca rocznie.


Źródło: www.estainlesssteel.com


Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.