Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Rozpoczęcie prac w Ramu Nickel


Rozpoczęcie prac w Ramu Nickel

Wtorek, 23 sierpnia 2011

Po przeszło 18 miesiącach opóźnienia spowodowanych kwestiami związanymi z ochroną środowiska, Sąd Nawyższy w Nowej Gwinei wydał zgodę na rozpoczęcia budowy huty niklu i kobaltu Ramu Nickel. Projekt jest zlokalizowany 75 km na zachód od miasta Madang, a jego koszt jest szacowany na 1,5 mld $. Głównym inwestorem jest Metallurgical Corp of China (85%), kolejnym australijski Highlands Pacific (8,56%), zaś reszta udziałów należy od rządu Nowej Gwinei. Zakład ma mieć roczną wydajność 31 150 ton niklu oraz 3 300 ton kobaltu w okresie minimum 20 lat.


Źródło: www.reuters.com


Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.