Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Zakażą eksportu do Chin?


Zakażą eksportu do Chin?

Czwartek, 25 sierpnia 2011

Prezes i dyrektor generalny Albanian Minerals, Sahit Muja poinformował ostatnio, że Chiny importują rudę chromitu z Republiki Południowej Afryki, Zimbabwe, Turcji, Albani oraz Indii po bardzo niskich cenach. Rządy RPA, Indi i Zimbabwe już otrzymały powództwo od lokalnych producentów o wstrzymanie eksportu surowca do Chin. Zimbabwe zakazało ekportu chromitu, natomiast Indie rozważają wprowadzenie zakazu. Republika Południowej Afryki zastanawia się natomiast nad nałożeniem ceł wywozowych.

Chiny importują tanią rudę chromitu w celu produkcji żelazochromu. Obecnie wielkość ich zakupów osiągnęła poziom najwyższy od dwóch lat.


Źródło: www.steelguru.com


Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.