Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Moly Mines znów wstrzymuje budowę


Moly Mines znów wstrzymuje budowę

Wtorek, 13 września 2011

Moly Mines, producent molibdenu, kolejny raz postanowił wstrzymać się z budową projektu Spinifex Ridge w Pilbara. Ma to być pierwsza kopalnia tego surowca w Australii. Chińskie firmy zdecydowały się na pożyczkę w wysokości 500 mln $, ale by móc sfinansować inwestycję, sama spółka musi wcześniej wyłożyć jeszcze około 200 - 300 $. Jak zapewnia spółka, posiada ona dostateczne nakłady finansowe, by rozpocząć prace. Jednak patrząc na wahania na rynkach oraz niską cenę surowca, Moly Mines zanim podejmie ostateczną decyzję chce jeszcze poczekać na wzrostowy trend cenowy.

Warto zauważyć, że z zamiarem budowy zakładu firma nosi się już od 2007 roku, jednak początkowo plany zniweczył kryzys finansowy na świecie, następnie zaś Moly Mines nie była usatysfakcjonowana z rynkowych cen surowca.


Źródło: www.estainlesssteel.com


Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.