Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Mniejsza sprzedaż w Outokumpu

Mniejsza sprzedaż w Outokumpu

Wtorek, 30 lipca 2013

 

    Outokumpu poinformowało o zmniejszeniu dostaw stali nierdzewnej w drugim kwartale tego roku do 656 tys. ton, o 8,8% mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę pierwsze półrocze 2013 roku, wielkość ta wyniosła 1,36 mln ton, mniej o 8,05%.  Spadek sprzedaży wynika z mniejszego zapotrzebowania spowodowanego zarówno kryzysem w Europie, jak i niskimi cenami niklu. Fiński producent podkreślił, że światowy popyt na stal nierdzewną w drugim kwartale wzrósł o 3,8% w stosunku do pierwszego kwartału, aczkolwiek w Europie i Środkowym Wschodzie odnotowano spadek o 1,9%.

 

Źródło: http://www.yieh.com

 

Marek Łangalis - nierdzewka.comWitaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.