Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Prognozy dotyczące produkcji nierdzewki

Prognozy dotyczące produkcji nierdzewki

Wtorek, 6 sierpnia 2013

 

    Jak prognozuje MEPS, w ciągu całego bieżącego roku zostanie wyprodukowanych 36,4 mln ton surowej stali nierdzewnej, 2,9% więcej niż w roku ubiegłym. Produkcja w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych oraz na Dalekim Wschodzie pozostaje na poziomie sprzed kryzysu z 2006 roku.  Na Tajwanie i w Korei Południowej produkcja jest zmniejsza niż w roku 2012, w Japonii sytuacja nieznacznie się poprawia (szacowana wielkość - 3,1 mln ton).  W USA dotychczasowa produkcja 2 mln jest zgodna z oczekiwaniami, a do końca roku przewiduje się jej wzrost o 2% większy od zeszłorocznej. Osłabienie gospodarcze widać najbardziej w Europie, gdzie po pierwszym półroczu obniżono szacunki do 7,325 ton (-2%). 

     Światową wielkość produkcji stali nierdzewnej podciągają chińscy producenci ze wzrostem 9% w stosunku rok do roku do rocznej wartości ponad 780 mln ton;  roku 2012 wielkość produkcji wzrosła o 3,1% do 716,5 mln ton.

 

Źródło: http://www.meps.co.uk , http://www.reuters.com

 

Marek Łangalis - nierdzewka.comWitaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.