Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Outokumpu sprzeda VDM?

Outokumpu sprzeda VDM?

Środa, 21 sierpnia 2013

 

    Jak wynika z najnowszych niejawnych informacji, Outokumpu nie uda się sprzedać swojego zakładu VDM za oczekiwaną cenę 1 mld euro. Termin składania ofert mija z końcem września. Na ten moment wiadomo, że prywatni inwestorzy: Lindsay Goldberg, KPS Capital i Triton są zainteresowani transakcją, decyzja Apollo i Star Capita jest wciąż niepewna. Jednak przewidywaną cenę ofertową szacuje się na 600-700 mln euro.

     Zakład Vereinigte Deutsche Metallwerke powstał w 1930 z połączenia dwóch firm. W 1988 roku został kupiony przez Kruppa, po połączeniu z Thyssenem przeszedł we własność ThyssenKruppa, a obecnie nosi nazwę Outokumpu VDM i został wystawiony na sprzedaż na początku maja tego roku.  VDM zatrudnia 2000 pracowników i zajmuje się produkcją stopów niklu, tytanu, specjalnej stali nierdzewnej.

   

Źródło http://www.metal-supply.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com

 

 Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.