Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Dane dotyczące wielkości produkcji Norilsk Nickel

Dane dotyczące wielkości produkcji Norilsk Nickel

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013

 

   Wielkość produkcji niklu w Nkomati, kopalni w połowie należącej do rosyjskiej grupy MMC Norilsk Nickel (druga połowa jest własnością Rainbow Minerals z RPA) zwiększyła się w drugim kwartale tego roku o 26% w stosunku do pierwszego kwartału (odpowiednio: 3 339 i 2 651 ton). Biorąc pod uwagę pierwszą połowę roku 2013 i 2012  jest to wzrost rzędu 50%. Jednocześnie produkcja w drugiej kopalni firmy, w Tati Nickel w Bostwanie, która w 85% należy do Norislk a w 15% do bostwańskiego rządu, zmniejszyła się w tym samym okresie o 13% (odpowiednio: 2 191 i 1 912 ton). Za pierwsze sześć miesięcy roku mamy spadek o 25% z 5 438 do 4 103 ton w stosunku do 2012 roku.

 

Źródło http://www.miningweekly.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com

 

 Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.