Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

ThyssenKrupp zamyka fabrykę w Neuwied

ThyssenKrupp zamyka fabrykę w Neuwied

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013

 

   ThyssenKrupp poinformował o zamknięciu fabryki w Neuwied, 50 km od Kolonii. Prace zostaną wstrzymane do końca roku, natomiast część produkcji będzie przeniesiona z fabryki w Andernach. Tam też mają znaleźć zatrudnienie dotychczasowi pracownicy Neuwied, jednak na pewno nie wszyscy ze  320 mogą liczyć na przeniesienie, a ThyssenKrupp już zapowiedział tym samym zmniejszenie liczby godzin pracy w Andernach i w konsekwencji zwolnienia w 2015 roku.

     Zakład w Neuwied, który zajmował się wytwarzaniem stali do przemysłu samochodowego już od jakieś czasu pracował przy zmniejszonych możliwościach produkcyjnych. Likwidacja fabryki to część planu restrukturyzacyjnego, który w latach 2014-2015 ma przynieść 500 mln euro oszczędności.

 

Źródło http://www.metal-supply.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com

 

 Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.