Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Długa droga PolyMet

Długa droga PolyMet

Środa 28 sierpnia 2013

 

   Pod koniec listopada amerykański Departament Zasobów Naturalnych ma wydać kolejny raport dotyczący wpływu ewentualnej budowy kopalni niklu na środowisko naturalne. Pierwotny wiosenny termin został przesunięty ze względu na ważne informacje, które w międzyczasie wpływały do urzędu.

     Od 2009 roku firma PolyMet walczy o zgodę na budowę kopalni surowca w północno-wschodniej Minnesocie. W 2010 roku już jeden raport został odrzucony przez Agencję Ochrony Środowiska. Obecny, wedle zapewnień złożone i kompleksowe sprawozdanie, ma obejmować 1800 stron. Po jego publikacji rozpocznie się 90-ciodniowy termin dyskusji publicznej - w styczniu planowane są trzy spotkania: w Twin Cities, Duluth i Hout Lakes-Auora. Następnie ewentualnie powtórnie zredagowany raport trafi do Agencji i ta dopiero wówczas zdecyduje o wydaniu zgody na budowę kopalni.

 

Źródło http://www.estainlesssteel.com

Marek Łangalis - nierdzewka.com

 

 Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.